Chroń swój wzrok

Co byś zrobił bez swojej wizji? Może być trudno to sobie wyobrazić. Na szczęście nasz zespół w Allied Eye chce pomóc Ci zachować zdrowe oczy na długie lata!

Unikanie problemów z oczami

Kto nie chciałby zachować zdrowych oczu? My wszyscy chcemy! Oto kilka rzeczy, które pomogą naszym oczom zachować ochronę i zdrowie przez długi czas.

Po pierwsze, pamiętaj o tym, co jesz. O ile automatycznie myślisz o tym, co jesz w związku ze swoją wagą, o tyle to, co jesz, może również pomóc w utrzymaniu zdrowych oczu. Dlatego upewnij się, że Twoja dieta jest pełna jasnych warzyw, łososia i innych ryb zimnowodnych oraz pokarmów bogatych w witaminę A, takich jak marchew, które pomagają łagodzić suchość oczu i zwalczać choroby oczu.

Po drugie, pamiętaj, aby chronić oczy przed słońcem, zwłaszcza że na zewnątrz jest coraz słoneczniej i cieplej. Oczywiście skóra może ulec poparzeniu, ale oczy również mogą zostać uszkodzone przez słońce. Noszenie kremu z filtrem na twarzy i okularów przeciwsłonecznych chroniących oczy może pomóc w ochronie przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jak długo każdego dnia wpatrujesz się w ekran komputera? Prawdopodobnie dłużej, niż Ci się wydaje. Niezależnie od tego, czy w ciągu dnia pracujesz na komputerze przy biurku, czy też wieczorami spoglądasz na telefon, tablet lub telewizor, czas spędzany przed ekranem jest dziś codziennością. Wielu z nas spędza w ciągu dnia więcej czasu na patrzeniu w ekran niż na cokolwiek innego. To z kolei prowadzi do cyfrowego zmęczenia oczu. Jeśli to możliwe, staraj się trzymać z dala od technologii, aby dać oczom odpocząć. Jeśli pracujesz i musisz spędzać czas przy komputerze, pamiętaj o robieniu regularnych przerw, podczas których odrywasz wzrok od ekranu komputera na co najmniej 20 sekund.

Ponadto należy regularnie, co roku poddawać się badaniu wzroku. Takie kompleksowe badanie wzroku pozwala sprawdzić, czy wzrok się nie zmienił, ale także pomaga wykryć cukrzycę, jaskrę i zaćmę na najwcześniejszym etapie, umożliwiającym leczenie.

Kiedy ostatni raz badałeś/aś swoje oczy? Umów się na wizytę w Allied Eye, aby utrzymać swój wzrok w dobrym stanie.


Jędrzej Chlebicki

Optyk-optometrysta z wykształcenia i zamiłowania. Bywają jednak dni, gdy nawet on stwierdza, że:
"Coś jest nie tak z moim wzro­kiem. Ja­koś nie widzę siebie w pracy. "