Czego należy się spodziewać podczas zastrzyku do oka w Allied Eye

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), być może zaniepokoiła Cię wiadomość, że najlepszą opcją leczenia jest wstrzykiwanie leków bezpośrednio do oka. Choć to zupełnie normalne, że denerwujesz się na myśl o zastrzykach do oczu, to podobnie jak wiele procedur medycznych, brzmią one znacznie gorzej niż w rzeczywistości.

Jeśli obawiasz się zastrzyków do oczu w celu leczenia AMD, dr Matzkin chciałby Cię zapewnić, że jest to procedura bezbolesna. Pomocne jest również zrozumienie, dlaczego zastrzyki do oczu są tak przydatne w leczeniu AMD. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na czym polega zabieg, a następnie posłuchaj, co inni pacjenci mają do powiedzenia na temat swoich doświadczeń.

Dlaczego zastrzyki do oczu?

Wiele leków na AMD musi być wstrzykiwanych, aby działać skutecznie. Dr Matzkin wyjaśni, jakiego leku potrzebujesz i jak może on pomóc. Większość leków stosowanych w leczeniu AMD działa poprzez redukcję białek, które przyczyniają się do zwyrodnienia plamki. Muszą być one regularnie wstrzykiwane, aby ustabilizować lub poprawić stan pacjenta.

Jak podawane są zastrzyki do oczu

Nasz personel dokłada wszelkich starań, aby zastrzyki do oczu były jak najłatwiejsze. Co dzieje się podczas pierwszej wizyty w celu wykonania zastrzyku do oczu?

  • Po wygodnym ułożeniu się w fotelu zabiegowym, otrzymasz krople do oczu, które znieczulają oko.
  • Następnie oko zostanie oczyszczone za pomocą roztworu kropli do oczu ze sterylnej wody i bernadyny.
  • Czasami na oku może zostać umieszczone małe urządzenie, które utrzyma powieki otwarte.
  • Na koniec, Dr Matzkin użyje bardzo cienkiej igły do wstrzyknięcia leku do białej części oka.

Zabieg trwa zaledwie kilka sekund - i prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz samej igły!

Co nasi pacjenci mówią o zastrzykach do oczu na AMD

Teraz, kiedy znasz już podstawowe kroki, posłuchaj, co powiedzieli nasi pacjenci po otrzymaniu zastrzyków do oczu w Allied Eye:

To jest bezbolesne!

"Otrzymuję zastrzyki do oczu w Allied Eye już od dwóch lat. To wspaniały i łatwy proces. Wiem, że może to brzmieć przerażająco, ale nie ma żadnego bólu dzięki kroplom znieczulającym. Jedyne uczucie, jakie odczuwasz, to niewielki nacisk. Mogę teraz rzadko nosić okulary, ponieważ zastrzyki utrzymały moją wizję. Polecam otrzymanie zastrzyków do oczu przez Dr Matzkin i jego personel." -John Kleine (zastrzyki na mokre AMD)

Jest szybki!

"Dostaję zastrzyki do oczu od dwóch lat. Cały proces jest błyskawiczny. Nie czuję żadnego szczypania, ani bólu. Naprawdę tylko czuję ciśnienie budujące się dookoła mojego oka, ale Dr Matzkin mówi , że to jest normalne. Jestem wdzięczny, że mogę otrzymać te zastrzyki do oczu, aby utrzymać moją wizję w zdrowiu. Cieszę się, że nie muszę się martwić o moją opiekę nad oczami. Allied Eye jest najlepszy!" -Karen Hubby (zastrzyki na mokre AMD)

To mało stresujące!

"Dostaję zastrzyki do oczu co trzy miesiące. Jestem bardziej niż zadowolony z tego procesu. Personel jest uprzejmy, skoordynowany i profesjonalny. Nigdy nie czuję się zdenerwowany z ich lekarzami i personelem. Oni sprawiają, że moje zastrzyki do oczu są przyjemnym doświadczeniem." -Thomas Rusk (zastrzyki na suche AMD)

Pomaga!!!

"W 2014 roku dr Matzkin powiedział mi, że naczynia w moich oczach są bardzo kruche. Jeśli przejdę więcej niż miesiąc bez moich zastrzyków do oczu, moja wizja staje się niewyraźna, zamglona, a moje oczy zaczynają krwawić. Kiedy po raz pierwszy dr Matzkin powiedział mi, że będę potrzebował zastrzyków do oczu, byłem niezdecydowany i przestraszony. Kiedy nadszedł dzień zastrzyku, Dr Matzkin i personel sprawili, że poczułam się komfortowo. Cały proces trwał kilka minut i nie czułam żadnego bólu - jedynie lekki nacisk. To jest niesamowite! Cieszę się, że znalazłam okulistę, któremu mogę zaufać w kwestii wstrzykiwania leków do moich oczu." -Merley Richards (zastrzyki na mokre AMD)

W Allied Eye oferujemy wszystkie najnowsze opcje leczenia AMD, zaćmy i nie tylko! Chcemy być Twoim wyborem, gdy potrzebujesz okulisty w Chattanooga. Zadzwoń lub napisz do nas już dziś pod numer (423) 855-8522, aby umówić się na wizytę z dr Matzkin lub naszym optometrystą, dr Herronem. Jeśli obawy dotyczące COVID-19 nadal trzymają Cię w domu, przeczytaj nasz protokół COVID-19, aby dowiedzieć się, jak nasz profesjonalny i przyjazny personel jest zaangażowany w zapewnienie Ci bezpieczeństwa!

Jędrzej Chlebicki

Optyk-optometrysta z wykształcenia i zamiłowania. Bywają jednak dni, gdy nawet on stwierdza, że:
"Coś jest nie tak z moim wzro­kiem. Ja­koś nie widzę siebie w pracy. "