Zapewnij swojemu wzrokowi najlepszą opiekę tej jesieni

W sezonie jesiennym następuje wiele zmian, takich jak opadanie liści, chłodniejsze temperatury, sezonowe alergie i wiele innych! Bez względu na to, jakie zmiany zachodzą obecnie w Twoim życiu, ważne jest, aby upewnić się, że Twój wzrok jest na tyle dobry, aby poradzić sobie z każdą zmianą, jaka pojawi się na Twojej drodze.

Dostrzegaj wyraźniej zmiany, które niesie ze sobą jesień

Wraz z nowym rokiem szkolnym przychodzą liczne badania i szczepienia. Jednak, podczas gdy Ty już sprawdziłeś te pozycje z listy, czy Twoje dziecko miało badanie wzroku? Chociaż badania wzroku przeprowadzane w szkole w ciągu roku są dobrym punktem wyjścia, ważne jest, aby Twoje dziecko otrzymało kompleksowe badanie wzroku od wysoko wykwalifikowanego okulisty, aby upewnić się, że jego wzrok jest na właściwej drodze.

Należy również upewnić się, że w ciągu dnia często myjemy ręce. Nawet nie wiedząc o tym, dotykasz oczu w ciągu dnia częściej niż zdajesz sobie z tego sprawę. A ponieważ sezon grypowy tuż za rogiem i różowe oko jest tak zaraźliwe, ważne jest, aby utrzymać ręce wolne od zarazków, jak to tylko możliwe. Postaraj się również przestać dotykać oczu.

Nie wychodź z domu bez okularów przeciwsłonecznych! To, że lato się skończyło, nie oznacza, że okulary przeciwsłoneczne nie są potrzebne w sezonie jesiennym. Zachmurzone niebo nadal może przynieść silne promienie UV, które mogą zaszkodzić Twojemu wzrokowi. Chroń swoje oczy za pomocą ładnej pary okularów!

Czy jesteś gotowy, aby poprawić i/lub utrzymać swój wzrok? Umów się na wizytę z naszym doświadczonym zespołem już dziś, aby rozpocząć swoją podróż do lepszego zdrowia oczu!


Jędrzej Chlebicki

Optyk-optometrysta z wykształcenia i zamiłowania. Bywają jednak dni, gdy nawet on stwierdza, że:
"Coś jest nie tak z moim wzro­kiem. Ja­koś nie widzę siebie w pracy. "