Zadbaj o dobry wzrok w 2017 r.

Droga do lepszego widzenia zaczyna się dziś! Choć większość osób myślących o zdrowiu myśli o utracie wagi i ćwiczeniach fizycznych, wzrok jest kolejnym elementem zdrowia, na który należy zwrócić uwagę. Nie czekaj, aż Twój wzrok zacznie szwankować, aby wejść na właściwą drogę ku zdrowszym oczom.

Oczy mają to do siebie, że są zdrowe

Na szczęście, jeśli postanowiłeś prowadzić zdrowszy tryb życia, skorzysta na tym także Twój wzrok.

Na przykład, prawidłowe odżywianie się w celu zrzucenia wagi może również przyczynić się do poprawy wzroku. Pokarmy takie jak zielone warzywa liściaste, łosoś, jajka i pomarańcze mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Ponadto, zdrowe odżywianie może pomóc w zapobieganiu lub odwróceniu skutków cukrzycy typu 2, która - jeśli nie jest skutecznie leczona - może prowadzić do ślepoty.

Palenie tytoniu może również powodować uszkodzenie wzroku w postaci zaćmy i/lub uszkodzenia nerwu wzrokowego. Dlatego teraz jest dobry moment, aby jednym z postanowień na rok 2017 było rzucenie palenia.

Kolejne postanowienie, które powinieneś dodać do swojej listy? Codzienne noszenie przy sobie okularów przeciwsłonecznych. Pamiętaj, aby za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne i, w zależności od wykonywanej pracy, ochronną odzież oczu. Nawet zimą słońce może być silne i w rezultacie zwiększać ryzyko wystąpienia zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Jak najlepiej chroń oczy przed promieniami UV za pomocą okularów przeciwsłonecznych, które blokują co najmniej 99 procent promieni UVA i UVB. (Wskazówka: parę można znaleźć w naszym salonie optycznym!).

Kiedy ostatni raz badałeś wzrok? Jeśli minął ponad rok, to znaczy, że minęło zbyt wiele czasu. Zadzwoń do Allied Eye, aby umówić się na wizytę okulistyczną dla całej rodziny, co pozwoli Ci zachować dobry wzrok w 2017 roku!"


Jędrzej Chlebicki

Optyk-optometrysta z wykształcenia i zamiłowania. Bywają jednak dni, gdy nawet on stwierdza, że:
"Coś jest nie tak z moim wzro­kiem. Ja­koś nie widzę siebie w pracy. "