Czy wzrok Twojego dziecka jest gotowy na powrót do szkoły?

Zespół Allied Eye chce, abyś pamiętał o tym, jak ważne jest dobre widzenie, jeśli chodzi o udany rok szkolny. Upewnij się, że wzrok Twojego dziecka jest gotowy na powrót do szkoły, szczególnie podczas Miesiąca Zdrowia i Bezpieczeństwa Oczu Dzieci w sierpniu.

Zdrowie oczu jest ważne

Przeczytaj kilka wskazówek, które pomogą zapewnić Twojemu dziecku zdrowy dla oczu rok szkolny.

Regularnie przeprowadzaj badania okulistyczne

Wzrok Twojego dziecka stale się zmienia. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że zdrowie oczu Twojego dziecka jest sprawdzane co roku, aby zapewnić, że wszelkie choroby oczu dziecka są wychwytywane i leczone tak wcześnie, jak to możliwe. Ponadto, nawet jeśli Twoje dziecko było badane w ciągu ostatniego roku, zawsze pamiętaj o umówieniu się na wizytę u dr Matzkina, jeśli Twoje dziecko ma problemy z widzeniem, w tym problemy z widzeniem tablicy w szkole.

Poznaj historię zdrowia oczu swojej rodziny

Ponadto ważne jest, aby podzielić się z lekarzem wszelkimi informacjami na temat historii zdrowia oczu w rodzinie, ponieważ niektóre choroby mają komponent genetyczny. Zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność są często dziedziczne, co oznacza, że są przekazywane dalej, podobnie jak ślepota barw.

Zwróć uwagę na problemy z oczami

Ważne jest, aby w tym roku szkolnym, kiedy starasz się utrzymać swoje dziecko w jak najlepszym zdrowiu, zwracać również uwagę na subtelne oznaki, że mogą występować problemy z jego wzrokiem. Jeśli Twoje dziecko skarży się na bóle głowy, mruży oczy lub nagle ma trudności w szkole, winny może być wzrok. Badanie wzroku może pomóc ustalić, czy dziecko skorzysta z okularów lub soczewek kontaktowych.

Ponadto, jeśli Twoje dziecko uprawia sport, upewnij się, że ma na sobie odpowiedni sprzęt ochronny. Bez odpowiednich kasków i ochrony oczu, oczy mogą być zagrożone podczas treningu lub gry.

Czy minął już rok od badania wzroku Twojego dziecka? Zaplanuj wizytę w Allied Eye już dziś, aby upewnić się, że jest ono gotowe do szkoły.


Jędrzej Chlebicki

Optyk-optometrysta z wykształcenia i zamiłowania. Bywają jednak dni, gdy nawet on stwierdza, że:
"Coś jest nie tak z moim wzro­kiem. Ja­koś nie widzę siebie w pracy. "