Zobacz, jak Twoje oczy mogą być równie wdzięczne w to Święto Dziękczynienia!

Jeśli myślisz, że Święto Dziękczynienia jest przyjemne tylko dla Twojego żołądka, zgadnij jeszcze raz! W rzeczywistości Święto Dziękczynienia może być całkiem niezłą ucztą dla Twoich oczu.

Zachowaj oczy na Święto Dziękczynienia!

Słodkie ziemniaki, indyk i żurawina - ojej! Czy wiesz, co łączy te wszystkie pyszne dania na Święto Dziękczynienia? Wszystkie są przyjaciółmi dla Twoich kubków smakowych i Twoich oczu!

Czym jest Święto Dziękczynienia bez indyka? To główne danie jest elementem Święta Dziękczynienia od lat i lat! Dlaczego powinieneś zadbać o to, aby znalazło się ono na Twoim dziękczynnym stole? Na początek, indyk jest nie tylko absolutnie pyszny, ale również bogaty w cynk, który jest bardzo dobrym przyjacielem Twoich oczu. Cynk pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD) i zapobiega postępowi zaćmy.

Oprócz cynku zawartego w indyku, żurawina pomaga również w zapobieganiu zaćmie. Witaminy A i C, które znajdują się w żurawinie, pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia AMD i zaćmy, podobnie jak w przypadku indyka.

I oczywiście, żaden posiłek z okazji Święta Dziękczynienia nie jest kompletny bez słodkich ziemniaków! Słodkie ziemniaki są zarówno przyjacielem dla żołądka, jak i dla oczu, są również pełne witamin A i C, które pomagają zapobiegać zaćmie i AMD.

Tak więc, planując swój posiłek na Święto Dziękczynienia, nie zapomnij dodać tych zdrowych dla oczu potraw do listy!

*W Allied Health chcemy życzyć Tobie i Twoim bliskim wspaniałego Święta Dziękczynienia! Pamiętaj, aby umówić się na wizytę lub zadzwonić do naszego biura, jeśli okaże się, że sytuacja awaryjna ma miejsce podczas świątecznego weekendu. Jesteśmy tutaj, aby służyć!


Jędrzej Chlebicki

Optyk-optometrysta z wykształcenia i zamiłowania. Bywają jednak dni, gdy nawet on stwierdza, że:
"Coś jest nie tak z moim wzro­kiem. Ja­koś nie widzę siebie w pracy. "