Wzrok pod najlepszą ochroną - zerówki z antyrefleksem

Jeszcze nie tak dawno zerówki były postrzegane przede wszystkim jako modny gadżet i ciekawy dodatek do ubioru. Dziś jednak modele wyposażone w powłokę antyrefleksyjną są wysoko cenione jako te, które są w stanie chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem charakterystycznym nie tylko dla monitorów, ale również dla wyświetlaczy.

 

okulary zerówki do pracy

 

Okulary takie w szczególny sposób są polecane tym osobom, które przy komputerze pracują nawet kilka godzin w ciągu dnia. Niestety, ich zakup nie jest finansowany przez pracodawców. Osoby, które zastanawiają się nad zakupem zerówek, w pierwszej kolejności powinny pomyśleć o wizycie złożonej w profesjonalnym salonie optycznym.

Owszem, w sprzedaży dostępne są również modele oferowane na ulicznych straganach i bazarach, choć jednak prezentują się one bardzo dobrze, często okazują się niebezpieczne dla oczu. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na obecność powłok antyrefleksyjnych, te bowiem stanowią dodatkową ochronę oczu nie tylko przed promieniowaniem, ale i przed odblaskami światła. Oczy męczą się podczas długiej pracy przy komputerze, a dolegliwości takie, jak suchość, piasek, a nawet bóle głowy mogą skutecznie utrudniać wykonywanie obowiązków zawodowych. Już choćby dlatego o wspomnianych okularach mówi się jako o znakomitym rozwiązaniu.

Optycy przyznają zresztą, że cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród klientów często korzystających ze zróżnicowanych urządzeń elektronicznych. Co ważne, w grę wchodzi nie tylko praca biurowa, ale także czytanie e-booków na tablecie, a nawet wpatrywanie się w utrzymany w jaskrawej tonacji wyświetlacz telefonu komórkowego.

okulary zerówki do pracyZerówki mogą też pełnić funkcję okularów ochronnych. W tym kontekście szczególnie gorąco poleca się je tym pracownikom, którzy spędzają przed komputerem więcej niż 4 lub 5 godzin dziennie. Nie można jednak zapominać o tym, że one same nie mogą być uważane za jedyne skuteczne zabezpieczenie, ogromne znaczenie powinny mieć więc również ćwiczenia wzroku, regularne przerwy, a nawet… nauka mrugania.

Jędrzej Chlebicki

Optyk-optometrysta z wykształcenia i zamiłowania. Bywają jednak dni, gdy nawet on stwierdza, że:
"Coś jest nie tak z moim wzro­kiem. Ja­koś nie widzę siebie w pracy. "